ClubS1 217 - 2018

Т рети кръг от националния планински шампионат и трети различен победи- тел. Този път това бе Любен Каменов (Каменов Рали Тим) с Мицубиши Лан- сър Ево 8, който се завърна на родни- те трасета, като покори триумфално едно от най-динамичните трасета - Българка. Сливенският старт събра огромен брой пило- ти - 55 стартираха в тренировките. Никой не можеше да даде точна прогноза кой ще спечели не само в генералното, но и в отделните кла- сове. Любен постигна победа само във втория от 3-те манша, но тогава постави рекорд на трасето - 2:30.44 мин. Състезанието бе невероятно оспорвано и с уни- кални обрати в трите изкачвания, което става за първи път от поне 20 години. В другите два манша най-бърз бе Стефан Стоев (АРА Моторс- порт) със Силвъркар EF10 - 2:30,800 в първия и 2:32,520 в третия. Преднината на Каменов във второто качване си каза думата и той постигна общо време от трите 7:35.,50, само с 0,88 сек по- добро от постижението на Стоев – 7:36,38 мин. Стоев, който преди този старт имаше две нули, най-после „укроти опърничавата си кола“ и показа нейните истински възможности. Има- ше пак малки технически проблеми, но Стоев бе много бърз. Той отстъпи на Любен във втория манш с 2,630 сек, когато стана 3-и. И не можа да стопи разликата. Трети остана победите- лят от втория кръг в Благоевград Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансър Ево 9. В Сливен също бе много бърз, остана само на 1,680 сек от победителя, а най-доброто му време бе във второто качване – 2:31,770 мин. Инженер Христо Манолов (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9, който спечели в Шумен, в Сливен стана 4-ти. Но продължава да е лидер в класира- нето с 52 т. Христо остана на 8,980 сек от Ка- менов, но няма намерение да отстъпва позиции. Шампионът Юли Телийски (Дунев Рейсинг) с Ми- цубиши Лансър Ево 9 имаше технически драми и не стартира. Предпочете да жертва точките, отколкото по-сериозна повреда по колата. Ако бе останал на трасето, то битката между пе- тимата топ пилоти щеше да е още по-здрава. Много силно състезание направи Васко Въжаров (Джордан Рейсинг) с Опел Астра, който ста- ЛЮБЕН КАМЕНОВ ТРИУМФИРА НА ПЛАНИНСКО БЪЛГАРКА От Стефан Илиев Снимки: Lap.bg БГ СПОРТ 52